Наприкінці 2015 року український парламент скасував право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів сиріт та дітей з особливими потребами.

“Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24 грудня 2015 року № 911-Vі серед іншого внесено зміни до Закону “Про вищу освіту”, і речення про позаконкурсний вступ змінено на пряму цитату з Конституції: “Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі”. Чинною залишається лише своєрідна пільга для сиріт – вони навчаються безкоштовно, навіть якщо вступили на контракт”.

 

Рівень підготовки випускників інтернатів не є достатнім для того, щоб поступити до ВУЗу – це визнають самі викладачі. Але і змоги та коштів на додаткову підготовку учнів до ЗНО у них немає.

Серед дітей є досить талановиті вихованці та Рівень їхньої підготовки не є достатнім, щоб поступити на навчання на конкурсній основі.

 

А скільки ж коштує підготовка до ЗНО з української мови та літератури майбутнім абітурієнтам?

Давайте порахуємо разом:

–          українська мова і літепатура , якщо брати до уваги 1,5 годинні заняття один раз на тиждень, при умові, що підготовка триватиме 8 місяців – це 1.5*4*8 = 64 години (ціна однієї години змінюється відносно кваліфікації викладача, вчителя, старшокурсника, а також від населеного пункту, де проживає дитина і становить від 100 – 150 грн за годину, що в конверті становить приблизно 3,5 – 5 євро). Повний курс обійдеться 64*150=9600 грн (320 євро/395 доларів).

Ми плануємо організувати, з Вашою допомогою , груповий  курс підготовки старшокласників із ЗНО, починаючи з вересня 2018 року в одному з Інтернатів України у  Львівської області.

Звичайно ми будемо раді , якщо коштів вистачить не тільки на один Інтернат, але починати потрібно з малого.

Кожен охочий пройти самостійно курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури може скористатись з платформи «Prometheus»

«Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів.

Українська мова та література. Підготовка до ЗНО

Курс «Українська мова та література. Підготовка до ЗНО» покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу української мови та літератури.

Цей курс розрахований не на вивчення української мови та літератури як такої, а на допомогу вам саме у підготовці до ЗНО. Він містить необхідні для підготовки відомості, теми та матеріали.

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:ZNO+UKR101+2017_T1/about